Hds

Upoznajte HDS

o Nama Povijest HDS-a HDS Tim Radna tijela Službeni akti Kolektivno ostvarivanje autorskih prava
Vijesti Projekti Aktivnosti članova Članstvo Godišnje nagrade Natječaji Muzički materijali
  • Upoznajte HDS

    • o Nama
    • Povijest HDS-a
    • HDS Tim
    • Radna tijela
    • Službeni akti
    • Kolektivno ostvarivanje autorskih prava
  • Vijesti
  • Projekti
  • Aktivnosti članova
  • Članstvo
  • Godišnje nagrade
  • Natječaji
  • Muzički materijali

pretraži

natrag
AUTORICA! - Lidija Bajuk:

podijelite

Vijesti 24.10.2019

AUTORICA! - Lidija Bajuk: "I umjetnici mogu doprinijeti napretku zemlje, pjevajući o boljem svijetu"

Lidija Bajuk, kantautorica, pjesnikinja, umjetnica, dobitnica državnih i međunarodnih nagrada, čuvarica hrvatske tradicionalne glazbene baštine, u emisiji Autorica! podijelila je svoju životnu priču koja može poslužiti kao inspiracija mnogima. Lidija je sa 17 godina doživjela tešku prometnu nesreću koja je u velikoj mjeri utjecala na njezin životni put. Iako je u medijima prisutna nekada više, a nekada manje, njezino životno iskustvo utjecalo je u velikoj mjeri na njezin umjetnički i glazbeni rad kojim se nikada nije prestala baviti. Radila je kao učiteljica, potom je 13 godina bila profesionalna umjetnica, a posljednjih 7 godina bavi se znanošću.

Na pitanje što za nju predstavlja uspjeh, odgovorila je: „Za mene je uspjeh to što sam 13 godina živjela od etno glazbe, od hrvatske tradicijske glazbe u obradi, kao samostalna umjetnica, bez menadžera, bez promotora, kao samohrana majka i kao podstanarka, izvodeći glazbu koja je zapravo ‘underground’. Život samohrane majke dosta je težak, nemate puno pomoći sa strane. Na puno svojih koncerata išla sam zajedno s kćerima jer nisam imala druge mogućnosti.”

Kako “na terenu” izgleda život samohrane majke, glazbenice, kantautorice koja na koncerte odlazi javnim prijevozom i na nastupe sa sobom vodi svoju djecu, svakako poslušajte u videu!

Lidija je govorila i o stvaralaštvu, pjesničkim motivima koji je nadahnjuju, o suradnjama, a dala je i savjet mlađim kreativcima: „Svakako je važno biti dosljedan, svoj, učiti od boljih od sebe i ono što uvijek govorim, možda i najviše savladati vlastite egotripove koji su u redu dok su podnošljivi i dok ne ugrožavaju druge, ali svakako kad se razulare onda nastane problem. Nažalost na sceni toga ima jako puno“.

Je li se ženama teže ‘probiti’ u glazbenoj industriji? Koja je po njezinu mišljenju današnja uloga umjetnika u Hrvatskoj?

 

 

Projekt AUTORICA! gledajte na CMC TV-u svakog radnog dana točno u podne,
a subotom i nedjeljom u 12 i 18 sati.

 ** Autorica! YouTube playlista: https://bit.ly/2kIUB4Q ** 

hds

povezano

Pročitajte i...

Vijesti 10.07.2025

Poziv umjetnicima: MBZ LAB // Zvukovna suradnja u nekonvencionalnim prostorima

Vijesti 09.07.2025

Borna Šercar – vizija realnosti

Vijesti 09.07.2025

Aleksandar Ljiljak (Headoneast): „Idem dalje iz pozicije sretnog čovjeka“

PRIJAVITE SE NA NEWSLETTER

E-MAIL

info@hds.hr

TELEFON

+385 1 4872 370

ADRESA

Berislavićeva 9,
10000 Zagreb,
Hrvatska

OIB

56668956985

IBAN HDS-a

HR8623600001101345746

HDS (C) 2025. Pravila privatnosti

Web by: Mater Agency

IZBORNIK

  • Upoznajte HDS
  • Aktualno
  • Projekti
  • Aktivnosti članova
  • Članovi
  • Godišnje nagrade
  • Natječaji
  • Muzički materijali

LINKOVI

  • ZAMP
  • Cantus d.o.o.
  • Glazba.hr
  • RecordingPlusScore

HDS (C) 2025. Pravila privatnosti

Web by: Mater Agency